MBST® – Terapia Jądrowym Rezonansem Magnetycznym

Problemem naszej codzienności staja się ograniczenia fizyczne spowodowane starzeniem się naszego organizmu. Jest to proces, który staraliśmy się modyfikować za pomocą różnego rodzaju terapii fizykalnych oraz stosując substancje biologiczne powstające w naszym organizmie, które potrafimy selekcjonować, namarzać  i wszczepiać w starzejące się stawy mięśnie i ścięgna w celu spowolnienia procesów zużywania się ich.

Stosujemy wiele środków farmakologicznych, które mają na celu spowolnienie osteoporozy oraz zużywania się tkanki chrzęstnej.  Jednak stosowanie tych wszystkich substancji ma określone działanie uboczne, zwłaszcza środki farmakologiczne, które stosujemy przy osteoporozie w celu zahamowania ubytku masy kostnej.

Wszystkie nasze działania tylko w niewielkim stopniu spowalniają proces zużywania się tkanki kostnej, chrzęstnej i ścięgnisto-mięśniowej.

Nowe możliwości otwiera nam terapia jądrowym rezonansem magnetycznym, dzięki której możemy wpływać na tkani na ich poziomie komórkowym. Każda z tkanek naszego organizmu ma swoja określona strukturę i gęstość w związku z tym zewnętrzny rezonans magnetyczny kuli ziemskiej daje naszym komórkom energię do codziennej aktywności fizycznej ale nie daje nam możliwości  hamowania procesów starzenia i leczenia zaburzeń poszczególnych części ciała. Znajomość biologii molekularnej i odkrycie procesów fizjologicznych na poziomie elementów komórki pozwoliła nam na dobieranie odpowiednich częstotliwości pola jądrowego rezonansu magnetycznego dla poszczególnych tkanek w celu zahamowania procesów starzenia się komórki, poprawieniu jej metabolizmu i pobudzenia procesów naprawczych w tkance kostnej, chrzestnej i miesniwo-ściegnistej.

Za pomocą jądrowego pola magnetycznego o wyselekcjonowanej częstotliwości mamy wpływ na pobudzenie procesów naprawczych i regeneracyjnych  tkanek na co wskazują najnowsze informacje naukowe.

W literaturze i w badaniach klinicznych są dowody, że pod wpływem jądrowego rezonansu magnetycznego zwiększa się masa kostna, powstają procesy naprawcze w tkance chrzęstnej, ścięgnistej, mięśniowej, a nawet nerwowej (następuje ustąpienie nietrzymania moczu u ludzi starszych).

Dysponujemy programami terapeutycznymi jądrowego rezonansu magnetycznego, dzięki którym potrafimy spowolnić proces starzenia się poszczególnych tkanek oraz pobudzania na poziomie komórkowym procesów naprawczych i regeneracyjnych.

Na przestrzeni ostatnich lat widzimy znaczny postęp w leczeniu jądrowym rezonansem magnetycznym.

Terapia musi być poprzedzone szczegółową diagnozą lekarską w celu dobrania odpowiedniego programu leczenia.

W schorzeniach ostrych jest 7 zabiegów po 60 minut każdy, przy schorzeniach przewlekłych jest od 7 do 9 zabiegów po 60 minut każdy.

Zdjęcie 1. MBST

Zdjęcie 2.

Zdjęcie 3.

Zdjęcie 4.