Małoinwazyjna operacja kręgosłupa

Pacjentom którzy nie kwalifikują się do leczenia endoskopowego, ze względu na stopień zaawansowania zmian, czy ich lokalizacji proponujemy operacje małoinwazyjne w których narzędzia i kamerę wprowadza się przez odpowiednie kaniule o różnej szerokości, maksymalnie o średnicy 2,5 cm.

Ten typ leczenia operacyjnego także nie powoduje uszkodzenia tkanek stabilizujących kręgosłup i pozwala na wczesną rehabilitację i szybki powrót do optymalnej funkcji. Jednak nowoczesne metody leczenia to 50% sukcesu a drugie 50% to rehabilitacja po leczeniu operacyjnym, która u nas jest równie ważnym i autorskim programem przygotowanym indywidualnie dla każdego pacjenta. Po osiągnięciu pełnej funkcji pacjent otrzymuje ćwiczenia, które kontynuuje w domu aby utrzymać prawidłową ruchomość kręgosłupa bez już jednego segmentu ruchowego. Okresowe kontrole dyscyplinują pacjenta i pozwalają na wczesne wykrycie nowych zmian w kręgosłupie. Gdyż uszkodzony dysk nie jest przyczyną lecz skutek dysfunkcji kręgosłupa. Aby uniknąć podobnych problemów na innych poziomach, nauczeni bolesnym doświadczeniem, musimy jak najdłużej utrzymać dobrą ruchomość kręgosłupa i jego stabilizację mięśniową, poprzez codzienne ćwiczenia i zachowania pewnych nawyków, które zapobiegają przeciążeniom dysków i nadają kręgosłupowi prawidłową ruchomość i amortyzację.

Na zdjęciu w obrazie rentgenowskim widzimy kaniulę nad operowaną przestrzenią w której widoczna jest kamera ze źródłem światła i wychodzące z kaniuli narzędzie w kierunku operowanego dysku.

Warte szczególnej uwagi:

Leczenie operacyjne

Bioortopedia