Kwalifikacja do operacji
Z pacjentem zakwalifikowanym do operacji lekarz prowadzący omawia szczegółowo plan operacji oraz wynikające z danego typu operacji mogące wystąpić powikłania oraz przebieg okresu pooperacyjnego. Następnie Pacjent otrzymuje od lekarza prowadzącego wykaz badań, jakie należy wykonać co najmniej tydzień przed wyznaczonym terminem operacji i dostarczyć je do lekarza drogą mailową lub osobiście.
Po zapoznaniu się lekarza prowadzącego z wynikami badań pacjent otrzymuje kontakt telefoniczny do lekarza anestezjologa, w celu omówienia procedury znieczulenia.
Zabieg operacyjny
Pacjent na leczenie operacyjne przychodzi w dniu operacji na czczo (6 godzin przed operacją pacjent nic nie może pic ani jeść). Prosimy o niemalowanie paznokci i zmycie makijażu. Po przybyciu do kliniki pacjent otrzymuje dokumentację, którą należy przeczytać ze zrozumieniem, wypełnić i podpisać.
Przed operacją pielęgniarka pooperacyjna zabiera pacjenta, który przebiera się w rzeczy jednorazowego użytku i przechodzi na salę pooperacyjną gdzie otrzymuje dożylnie płyny fizjologiczne i antybiotyk.
Po otrzymaniu niezbędnych leków pacjent przechodzi z pielęgniarką na salę operacyjną gdzie bierze go pod opiekę zespół anestezjologiczny. Anestezjolog wykonuje procedurę znieczulenia, która została wcześniej dokładnie omówiona z pacjentem.
Podczas zabiegów operacyjnych stosowane są następujące procedury znieczulenia: znieczulenie miejscowe nasiękowe nerwów obwodowych uzupełnione sedacją lub znieczulenie miejscowe plus ogólne, które wykonujemy przy operacjach kręgosłupa, kompleksu barkowego i stawu biodrowego.
Opieka pooperacyjna
Po operacji pacjent przewożony jest na salę pooperacyjną gdzie przebywa pod opieką pielęgniarki pooperacyjnej do czasu wypisu z kliniki i lekarza prowadzącego do godziny 21:00. Po wyjściu do domu pacjent ma kontakt telefoniczny z lekarzem prowadzącym i anestezjologiem. Kontrole pooperacyjne są ustalane indywidualnie.
Rehabiliatcja
Pacjenci operowani w naszej klinice mają ustalany indywidualny program rehabilitacji pooperacyjnej, który tworzony jest przez lekarza prowadzącego i operatora.
.
ZGODY NA ZABIEG OPERACYJNY:
- ENDOPROTEZY
- GOLDIC
- KRĘGOSŁUP
- KRIOLEZJA
- STOPA
- DiscoGel
- Terapia MBST
- WYDŁUŻANIE KOŃCZYN
- ZGODA NA ZNIECZULENIE
- POZOSTAŁE OPERACJE
- CHIRURGICZNE OPRACOWANIE RANY
Warte szczególnej uwagi: